Tack Riksbyggen! Välkommen Fastighetssnabben!

maj
31

Allt sedan 1975-12-19 då Riksbyggens Bostadsrättsförening Östersundshus nr 22 registrerades hos Bolagsverket så har Riksbyggen varit en del av vår förening. Det har hänt mycket genom åren i föreningen. Det största synbara efter själva byggnationen av föreningen var balkongprojektet ett projekt som föreningen drev själva.

Nu är eran med Riksbyggen ett avslutat kapitel. Då föreningen bestämt sig för att lämna Riksbyggen och bli en egen privat förening. Vi från föreningen vill tacka alla som jobbat för föreningen sedan 1976 fram till idag både de som varit anställda av Riksbyggen eller dess underentreprenörer.

Nu 1 juni tar Fastighetssnabben över förvaltningen av vår förening. Vi vill hälsa Johan, John-Ivar samt Marcus välkommen till föreningen som i främsta rum kommer vara de fastighetsskötare som kommer synas ute på gårdarna. Därtill vill vi hälsa Andreas välkommen som ny förvaltare.